GERÇEKLEŞMİŞ ETKİNLİK

Gerçekleşme Tarihi: 10:30-18:30, 12.11.2016

Gerçekleştiği Yer: Alt Sanat Mekanı, ATÖLYE İstanbul, Bomontiada, İstanbul

3. İstanbul Tasarım Bienali "Oyun Kurucu" Atölyesi

12 Kasım’da bomontiada, Alt Sanat Mekanı’nda gerçekleşen Project Nebula "Oyun Kurucu" atölye çalışmasında, 6-11 yaş arası katılımcılar ile tasarımcılar ve üç boyutlu modelleme bilgisi olan gönüllüler bu deneyimi beraber ürettiler.

3. İstanbul Tasarım Bienali paralel etkinliklerden biri olarak düzenlediğimiz Project Nebula'nın beşinci atölyesi olan bu buluşmada, bienal temasının bir uzantısı olarak güncel tasarım-insan ilişkisi ele aldık. Project Nebula, yeni insan olma hallerini oyun üzerinden yeniden kurmak ve bunu ortak bir deneyime dönüştürmek isteyen herkesi, bu buluşmaya davet ettik.

Oyun Kurucu Atölyesi / Game Maker Workshop

Oyun Kurucu Atölyesi 3D / Game Maker Workshop 3D

Oyun Kurucu Atölyesi - 360 Derece Sanal Tur

Proje Ekibi:
Ayşegül Karaman, Esra Akdere, Şebnem Soher, Bahar Helvacıoğlu, Aras Bilkin, Ece Kahraman Tümer, Taylan Aktuğ
Fatih Ciritçi, Devin Seda Küçük, Taylan Karabaş, Buse Ceren Ekici, Elif Soylu, Nilhan Penpecioğlu, Nilufer Karanfil, Çağla Küçükergör, Onur Kösedağ

Katılımcılar;
Lal, Doğu, Can, Güneş, Doğu, Mars, Beri ve ailelerine (Selda Serifsoy-Cakar, Sami Kalvo, Hatice Cengiz, Ebru Özlem Albayrak, Nurbin Paker)

Bu atölyede bize bu çalışma ortamını sağlayan İstanbul Tasarım Bienali​ve ekibine, Alt Sanat Mekanı​ve ekibine, ATÖLYE İstanbul​ve ekibine, boya kalemi sponsorluğu için edding Türkiye​ve Çiğdem Kocaman’a, 360fly kamera için Mobicom Teknoloji’ye, teknik destek için Mert Üçer, Fatih Gülçe ve Yagmur Akin Karagoz'e, yardımları için Enes Çağlar, Tuğçe Ceyhan, Pınar Kahraman, Cihan Ayse Camlidag’a çok teşekkürler.

Oyun Kurucu Atölyesi'nin Oculus Rift VR uygulamasını indirin:
Mac: http://www.apollo212.com/Game_Maker_Mac.zip
Windows: http://www.apollo212.com/Game_Maker_Win.zip
Play on Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.apollo212.nebula_5_gamemaker