GERÇEKLEŞMİŞ ETKİNLİK

Gerçekleşme Tarihi: 10:00-13:00, 05.09.2016

Gerçekleştiği Yer: Turgut Köyü, Seferihisar, İzmir

Project Nebula Oyun Atölyeleri 0.1

Açık Alan'ın davetiyle misafir olduğumuz Tasarım Köyü İzmir'de iki yeni atölye gerçekleştirdik. Tüm katılımcı çocuklar ile birlikte tanıdık oyunlardan yola çıkarak, kendimize göre yeniden ürettiğimiz oyunları oynadık.

Oyun Atölyeleri adını verdiğimiz bu yeni çalışmalarımızdan "Oyun Atölyeleri 0.1" de, küresel robotik topumuz Sphero'yu kullanarak geleneksel açık hava oyunlarını yeniden düşündük ve ardından köydeki atölyelerden artan malzemeleri kullanarak yeni oyun platformları tasarladık. Bu üç boyutlu platformları inşa etmek için, doğal, bulunmuş malzemeleri yeniden kullandık. Çocukların topu idare etmekteki hızla gelişen becerisi, hayal gücüyle birleşince ortaya sürekli değişen peyzajlar çıkarmış oldular.

Project Nebula Oyun Atölyeleri 0.1 - 360 Derece Sanal Tur

Proje Ekibi:
Ayşegül Karaman, Esra Akdere, Şebnem Soher, Bahar Helvacıoğlu, Aras Bilkin, Taylan Aktuğ, Devin Seda Kucuk, Yurdanur Aksop, Öktem Aykut, Diogo Barros Pires

Bu çalışmada bize katılan gün içinde çalışmaya dahil olan tüm çocuklara; Tasarım Köyü gönüllülerine, Aylin Özkan'a, Abdulkadir Keleş'e ve Ronahi Yaşa'ya, 360fly kamera için Mobicom Teknoloji’ye, Uğur Barlan'a, bize bu çalışma ortamını sağlayan Tasarım Köyü İzmir ve Açık Alan ekibine (Kıvanç Sert, Sinem Ayata ve Mina Ada Yancı), Turgut Köyü halkına ve muhtarına çok teşekkürler.