GERÇEKLEŞMİŞ ETKİNLİK

Gerçekleşme Tarihi: 10:30-18:30, 04.09.2016

Gerçekleştiği Yer: Turgut Köyü, Seferihisar, İzmir

Tasarım Köyü Atölyesi

Project Nebula sanal gerçeklik atölyelerinin dördüncüsünü, Açık Alan'ın davetiyle Tasarım Köyü İzmir'de gerçekleştirdik. Bugüne kadar çocukların hayal ettiklerini sanal gerçeklik teknolojileri ile temsil etmeye yönelik atölye çalışmaları yapan Nebula ekibi, bu kez Alan'da katılımcılarla Seferihisarlı çocukları bir araya getirerek hayal gücünü hayata geçirmeye çalıştık. Hafta boyunca çeşitli atölyelerde çalışan tasarım öğrencileri, 3 Eylül günü, Turgut Köyü'nden çocukların hayal ettikleri dünyaları üç boyutlu bir deneyime dönüştürmek için Project Nebula ekibine katıldılar.

Bu atölyede, her yaş grubundan katılımcı ve gönüllülerle birlikte sınırsız bir dünyada yaşamayı düşünmeye çalıştık. Yalnızca istediğimiz zaman istediğimiz yere gidebilmekten başlayıp, yerçekimsiz dünyalara ya da suda paten yapmaya vardığımız bu tek günlük yolculukta, bazen tek istediğimiz arkadaşlarımızla bir havuzun kenarında oynamak oldu. Robot balıklardan uzaylı istilasına, Tasarım Köyü'nde ortaya çıkan dünyayı videolarda görebilirsiniz.

Tasarım Köyü Atölyesi / Design Village Workshop

Tasarım Köyü Atölyesi - 360 Derece Sanal Tur

Proje Ekibi:
Ayşegül Karaman, Esra Akdere, Şebnem Soher, Bahar Helvacıoğlu, Aras Bilkin, Taylan Aktuğ, Fatih Cirit, Devin Seda Kucuk
Aylin Özkan, Can Kalınsazlıoğlu, Elif Sabırlı, Gökçe Çakır, Abdulkadir Keleş, Nusret Uşun, Seren Akkaya, Şehmus Arık ve Tuğçe Işık

Katılımcılar;
Ahmet, Beren, Deniz, Emir, Eylem, Eylül, Nazım, Yağız

Bu çalışmada bize katılan gün içinde çalışmaya dahil olan tüm çocuklara; Tasarım Köyü gönüllülerine, 360fly kamera için Mobicom Teknoloji’ye, teknik destek için Yurdanur Aksop, Öktem Aykut, Diogo Barros Pires, Mert Üçer'e teşekkür ediyoruz. Bize bu çalışma ortamını sağlayan Tasarım Köyü İzmir ve Açık Alan ekibine (Kıvanç Sert, Sinem Ayata ve Mina Ada Yancı) çok teşekkürler.

Tasarım Köyü Atölyesi'nin Oculus Rift VR uygulamasını indirin:
Mac: http://www.apollo212.com/Design_Village_Mac.zip
Windows: http://www.apollo212.com/Design_Village_Win.zip
Play on Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.apollo212.nebula_3